OCHRANNÉ PRVKY

Využíváme fyzikálních jevů a přírodních zákonitostí, jako jsou změny pod světlem, mechanické změny, změny na základě teploty, změny v v čase, změny pod tlakem a magnetickým polem.

Nabízíme celou škálu zcela nových unikátních ochranných prvků, ale i prvků vyvíjených původně pro ochranu a zajištění dokladů a bankovek.

Některé vybrané ochranné prvky, z nabídky představujeme.

Jejich použití je možné dle potřeb a přání klienta.

.

OVD/OPTICKY VARIABILNÍ PRVKY

Bezpečnostní hologramy,

jsou využívány jako ochranné prvky.

Bezpečnostní hologram nebo také nebo také, tzv.OVD, ceninový hologram se používá jako součást nejvyššího standardu zabezpečení tiskovin, státních dokumentů a unikátních výrobků.

Díky velmi náročné technologii výroby pomocí elektronového litografu, kombinací různých typů provedení hologramů,  inovativních technologií a aplikací, není možné takto vyrobené hologramy padělat.

V hologramu je spojena vysoká technická náročnost s výtvarnou a estetickou hodnotou. Designy ceninových hologramů jsou mezinárodně registrovány.

.

3D DYNAMICKÝ OBRAZ,

Je zcela novým, nadstandardním ochranným prvkem,

který inovativním způsobem kombinuje 3D obraz s pohybem. Jak ukazuje videozáznam (dole), má nezaměnitelný typ prostorového optického designu, který je zcela odlišný od všech dosud v polygrafii používaných ochranných prvků a technik.
Nevyžaduje zvláštní světelné podmínky, je nezaměnitelný a snadno zapamatovatelný

Optical Variable Dots – tedy, holografické opticky variabilní tečky

Holografické opticky aktivní nanotečky.

Unikátní technologie na bázi  holografických optických  prvků,  Jemné plast -kovové nebo kovové holografické fragmenty s průměrem 100-500 mikrometrů.

Každý jednotlivý kus může být popsán a personalizován. Oku se OVDots na jeví jako třpytivý prach.Teprve při pohledu lupou nebo mikroskopem lze vidět detaily.Obsahují mikroprvky a nanoprvky, dále kinetické efekty a skryté prvky kontrolovatelné mikroskopem .

 

Ochranný proužek
 

Ochranný proužek je kovový nebo pokovený proužek materiálu šířky obyčejně 1 – 2 mm, který je zapracován do hmoty materiálu při jeho výrobě. Může být zcela skryt, nebo může prostupovat nosičem střídavě na povrch; potom hovoříme o tzv. okénkovém ochranném proužku. Proužek může případně obsahovat negativní mikrotext nebo např. holografický motiv. Okénkový proužek je vyšší stupeň ochrany. V kombinaci s hologramem je stupeň zabezpečení jedním z nejvyšších.

Ochranné fólie
 

Ochranných fólií se při výrobě používá několik druhů. Aplikují se buď zatepla, ražbou, nebo jsou samolepicí. Razí se různobarevné, difrakční, případně holografická fólie. Jejich aplikací je dosaženo výrazného zabezpečení výrobku proti padělání nebo kopírování. Laminační a samolepící fólie se používají na průkazkách a dokumentech pro ochranu, podpisu, osobních dat proti pozměňování. Složením adhezní vrstvy jsou tyto fólie zajištěny proti sejmutí. Při pokusu o sejmutí se fólie zřetelně znehodnotí.

Irisový tisk
 

Jedná se o technologii vyznačující se plynulým přechodem jednotlivých odstínů barev. Použití této technologie v kombinaci S jinými speciálními tiskovými technologiemi např.s gilošovým motivem nebo podtiskovým rastrem zvyšuje stupeň zabezpečení.